Türkiye Cumhuriyeti

Salzburg Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

Seçim Duyurusu , 05.05.2015

Değerli vatandaşlarımız,

Ülkemizde gerçekleştirilecek 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri çerçevesinde Salzburg’da seçimler 8-31 Mayıs 2015 tarihleri arasında her gün 10.00 – 19.00 saatlerinde “Strubergasse 9, 5020 Salzburg” adresinde bulunan Başkonsolosluğumuz binasında kurulacak iki sandıkta düzenlenecektir.

Seçimler 24 gün boyunca sürecek olmakla birlikte, yığılmaların ve uzun süreli beklemelerin önlenebilmesi için vatandaşlarımızın oylarını tercihen seçimlerin ilk haftasından itibaren kullanmaları ve bu önemli yurttaşlık görevini mümkünse seçimlerin son günlerine bırakmamaları rica edilmektedir.

Vatandaşlarımızın, oy kullanmaya gelmeden önce Yüksek Seçim Kurulu’nun web sitesinde Yurtdışı Seçmen Sorgulama bölümünü ziyaret ederek, (https://secmen.ysk.gov.tr/ysk/secmenBilgiYurtdisi.jsp), yurtdışı seçmen kütüğünde kayıtlı olup olmadıklarını, kayıtları bulunuyorsa hangi Başkonsoloslukta oy kullanacaklarını bir kez daha kontrol etmeleri yararlı olacaktır.

Vatandaşlarımızın oy kullanmaya gelirken T.C. Kimlik Numaralarını taşıyan fotoğraflı nüfus cüzdanlarını veya pasaportlarını
yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. T

.C. kimlik numarası taşımayan pasaport veya kimlik belgelerine itibar edilmeyecektir.

5901 sayılı Türk Vatandaşlığı Kanununun 28. maddesi uyarınca Türk vatandaşlığından izinle çıkan mavi kart hamillerinin oy kullanmaları mümkün değildir.

Saygıyla duyurulur