Türkiye Cumhuriyeti

Salzburg Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

Türkiye'de Gerçekleştirilecek 2015 Milletvekili Genel Seçimlerinde Görev Bölgemizde Yaşayan Seçmenlerin Oy Kullanmaları Hakkında Duyuru , 03.03.2015

Değerli Vatandaşlarımız,

 

2015 yılında ülkemizde gerçekleştirilecek 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri Avusturya’da 8-31 Mayıs 2015 tarihleri arasında yapılacaktır.

 

Bu kapsamda, Başkonsolosluğumuz görev bölgesinde bulunan Salzburg, Tirol, Yukarı Avusturya ve Kärnten eyaletlerinde yaşayan seçmen vatandaşlarımız oylarını Başkonsolosluğumuzun “Strubergasse 9, 5020 Salzburg” adresinde bulunan kançılarya binasında kurulacak sandıklarda 8 - 31 Mayıs 2015 tarihleri arasında diledikleri bir günde randevu almaksızın kullanabileceklerdir. Oy kullanma 10:00 – 19:00 saatleri arasında mümkün olacaktır.

 

Seçim anılan tarihler arasında 24 gün boyunca aralıksız olarak sürecek olmakla birlikte, yığılmaların ve uzun süreli beklemelerin önlenebilmesini teminen seçmen vatandaşlarımızın seçimin ilk gününden (8 Mayıs) itibaren oy kullanmaya başlamaları ve bu önemli yurttaşlık görevini son günlere bırakmamaları beklenmektedir.

 

Oy kullanabilmeniz için "Yurtdışı Seçmen Kütüğü”ne kayıtlı olmanız, bunun için de adres beyanında bulunmanız gerekmektedir.

 

“Yurtdışı Seçmen Kütüğü”ne kayıtlı olup olmadığınızı Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı’nın internet sitesindeki (http://www.ysk.gov.tr) Yurt Dışı Seçmen Sorgulama bölümünden kontrol etmeniz mümkündür.  

 

Yurt Dışı Seçmen Kütüğü 14 Mart 2015 Cumartesi günü YSK’nın internet sitesinde ilan edilecektir. Yurtdışı Seçmen Kütüğünde kaydınızın bulunmadığını veya temsilcilik bilgisinin yanlış olduğunu tespit etmeniz halinde, 14 Mart 2015 (Türkiye saati ile 08.00) ile 27 Mart 2015 (Türkiye saati ile 17.00) tarihleri arasında Başkonsolosluğumuza şahsen müracaat ederek itiraz başvurusunda bulunabilirsiniz. İtiraz başvurusu için son gün 27 Mart 2015 (Türkiye saati ile 17.00) olup bu saatten sonra itiraz başvurusu kabul edilmeyecektir.

 

İtiraz başvurularınız için “https://secmen.ysk.gov.tr/ysk/docs/AdresBeyan-Yurtdisi.pdf” adresinden indirilebilen adres beyan formunu eksiksiz doldurduktan sonra, nüfus cüzdanının (ön ve arka yüzü) ve ikamet ilmühaberinin (Meldezettel) fotokopileri ile Başkonsolosluğumuza şahsen müracaat etmeniz gerekmektedir. Posta ile itiraz başvurusu yapılması mümkün değildir.

 

Değerli vatandaşlarımıza saygıyla duyurulur.

 

T.C. SALZBURG BAŞKONSOLOSLUĞU