Türkiye Cumhuriyeti

Salzburg Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

Cumhurbaşkanı Seçimi , 01.07.2014

ÖNEMLİ DUYURU

 

Bilindiği üzere, 2014 yılı Cumhurbaşkanı seçiminde Başkonsolosluğumuz görev bölgesinde (Salzburg, Yukarı Avusturya, Tirol ve Kaernten) yaşayan vatandaşlarımız 2 ve 3 Ağustos 2014 tarihlerinde Messezentrum Salzburg’da kurulacak sandıklarda oy kullanabileceklerdir.

 

-       Vatandaşlarımızın seçimlerde oy kullanabilmeleri için “Yurtdışı Seçmen Kütüğü”ne kayıtlı olmaları gerekmektedir.

-        Yurtdışı Seçmen Kütüğü 2 Temmuz 2014 Çarşamba günü Türkiye saati ile 08.00’den itibaren Yüksek Seçim Kurulu’nun internet sayfasında (

www.ysk.gov.tr
) ilan edilecektir. Sözkonusu listelerin ilanı 9 Temmuz 2014 Çarşamba günü Türkiye saati ile 17.00’de sona erecektir.

-        Kütüğekayıtlı olmayan vatandaşlarımızın 2- 9 Temmuz 2014 tarihleri arasında Başkonsolosluğumuza şahsen başvurarak Adres Beyanında bulunmaları gerekmektedir.

-        Başkonsolosluğumuz, adres beyanında bulunmak isteyen vatandaşlarımız için 5 Temmuz Cumartesi ve 6 Temmuz Pazar günü 11.00-14.00  saatleri arasında da (sadece adres beyanı almak üzere) hizmet vermeye devam edecektir.

-        Vatandaşlarımızın başvuruya gelirken ikamet belgesi (Meldezettel) fotokopisi ile nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisini yanlarında getirmeleri rica olunur.

Önemle duyurulur.