Türkiye Cumhuriyeti

Salzburg Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

Başkonsolos Ahmet İhsan Başar'ın Yeni Yıl Mesajı , 28.12.2012

Değerli vatandaşlarım,

Sizlerle birlikte yeni bir yıla girmekteyiz. 2013 senesinin ülkemize ve tüm insanlığa huzur ve barış getirmesini, yeni yılın ayrıca sağlık ve mutluluk içinde geçmesini temenni ediyorum.

Sevgili vatandaşlarım, toplum içindeki birlik, beraberlik ve dayanışmamızı güçlendirmemiz 2013 yılında da öncelikli hedefimiz olmalıdır.

Avusturya toplumunu zenginleştiren ve ilişkilerimizin gelişmesine önemli katkı sağlayan vatandaşlarımızın geleceğe güven ve umutla bakmalarını sağlamak, aynı zamanda yaşadıkları toplum içinde en iyi yerlere gelmeleri için çaba göstermek hepimizin sorumluluğudur.

Dolayısıyla buradaki Türk toplumunun eğitime ve özellikle gençlerin gelişimine gereken önemi vermesi, gelecek açısından zorunludur.

Türkiye Avusturya ilişkileri giderek gelişmekte, yeni işbirliği alanları ortaya çıkmaktadır. Memnuniyet verici bu gelişmeler ışığında Avusturya’daki Türk toplumunun başarılarının daha da artmasını beklemekteyiz.

Bu vesile ile Siz değerli vatandaşlarımın ve Avusturyalı dostlarımızın yeni yılınızı bir kez daha kutluyor, hepinize mutlu, sağlıklı ve başarılı bir sene diliyorum.

 

Ahmet İhsan BAŞAR

Başkonsolos